سید حمید رضا جوادی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از آغاز اجرای طرح تنظیم بازار نوروزی در 24 اسفند ماه پارسال تاکنون 2 هزار و 100 تن پرتقال و یک هزار و 500 تن سیب با نرخ مصوب در بازارهای این استان عرضه شده است.
وی افزود: نرخ مصوب برای هر کیلو سیب 25 هزار ریال، هر کیلو پرتقال والنسیا 39 هزار ریال و هر کیلو پرتقال تامسون شمال با کیفیت مناسب 23 هزار ریال می باشد.
وی اظهار کرد: با توجه به اثر مثبت طرح تنظیم بازار در تعادل نرخ ها، قیمت هر کیلو پرتقال تامسون به 18 هزار ریال کاهش یافت.
جوادی با بیان اینکه میوه عرضه شده در قالب طرح مزبور از کیفیت مطلوب برخوردار است گفت: هم اکنون ذخیره مناسبی از این میوه ها در سردخانه های استان وجود دارد و محدودیتی برای عرضه آنها در بازار نیست.
وی افزود: طرح تنظیم بازار و عرضه میوه در این قالب تا 15 فروردین ماه در میادین میوه و تره بار شهرداری و صنوف ادامه دارد.
وی ادامه داد: توزیع میوه طی این مدت علاوه بر شهرستانها در 100 مرکز شهر مشهد در حال انجام است که در مشهد 48 بازار عرضه میوه و تره بار شهرداری و 60 واحد صنفی با نصب بنر و پرده مشخص شده اند.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: توزیع گوشت منجمد مرغ و گوشت قرمز هم در قالب این طرح از قبل از نوروز در این استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی افزود: در این راستا قیمت گوشت منجمد مرغ در مشهد از هر کیلو 59 هزار ریال به کیلویی 58 هزار ریال کاهش یافت.