به گزارش زاوه، ویژه برنامه «جشن پدر مهربانی» سومین جشن تولد پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در شب میلاد حضرت علی‌(ع) به نیابت از چهار هزار شهید منطقه17 در فرهنگسرای بهاران، جشن «میلاد خورشید» در فرهنگسرای شفق، جشن «فروغ ولایت» در خانه فرهنگ امام علی(ع) منطقه 18، جشن «اولین اختر» در منطقه 9 تهران، ویژه برنامه «چشمه سار رحمت» در فرهنگسرای اشراق به مناسبت میلاد حضرت علی‌(ع) و روز پدر برگزار می شود.

*«جشن پدر مهربانی»
مدیریت فرهنگی هنری منطقه 17 در آستانه فرارسیدن روز میلاد حضرت علی(ع) برای سومین سال متوالی مراسمی را با عنوان «پدر مهربانی» و با موضوع جشن تولد پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها در مرکز همایش‌های فرهنگی هنری فرهنگسرای بهاران برگزار می‌کند.
برنامه «پدر مهربانی» به نیابت از 4 هزار شهید منطقه 17 دوشنبه (21 فروردین ماه) ساعت 10 اجرا می‌شود.
در جشن تولد پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها از مقام شامخ و والای پدران و مادران شهدا که در تربیت، تعالی، تکامل و عروج آن مردان آسمانی نقش بی بدیل داشتند، تجلیل می‌شود.
در این برنامه محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مهدی عباسی شهردار منطقه 17، حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، جمع کثیری از چهره‌های فرهنگی مذهبی منطقه و بیش از 500 پدر و مادر شهید به عنوان مهمانان ویژه حضور دارند.
اجرای موسیقی آذری «ایران عاشقلار»، سخنرانی، پخش کلیپ، بریدن کیک و تجلیل از پدران و مادران شهدای منطقه از برنامه‌های این مراسم است.
علاقه‌مندان برای حضور در برنامه «پدر مهربانی» می توانند به مرکز همایش‌های فرهنگی هنری فرهنگسرای بهاران به نشانی میدان ابوذر، خیابان سجاد جنوبی، میدان بهاران، بوستان بهاران مراجعه کنند.

*جشن«میلاد خورشید» در فرهنگسرای شفق
در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی(ع) و روز پدر، جشن «میلاد خورشید» با همکاری کانون بانوان همدل و کانون موسیقی سُلین فرهنگسرای شفق دوشنبه 21 فروردین ماه ساعت 10 در این فرهنگسرا برگزار می شود.
در این جشن جمال کاتبی (سخنران) در خصوص فضایل اخلاقی و زندگینامه آن حضرت به سخنرانی می کند و اجرای موسیقی سنتی توسط کانون موسیقی سُلین و مسابقه از جمله بخش های این برنامه است.
فرهنگسرای شفق در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، خیابان21 بوستان شفق واقع است.

*جشن فروغ ولایت در خانه فرهنگ امام علی(ع)
جشن «فروغ ولایت» همزمان با شب میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) در خانه فرهنگ امام علی(ع) برگزار می شود.
در این جشن به مناسبت روز پدر، از پدر شهید محمد رنجبر از شهدای منطقه 18 تجلیل خواهد شد.
قرائت مجلسی قرآن کریم توسط قاری عباس جهانبخش، مولودی و مداحی توسط حمید سرآبادانی و اجرای موسیقی توسط گروه چاووش، تجلیل از افرادی که نام علی دارند، از جمله بخش های این برنامه است.
جشن فروغ ولایت دوشنبه 21 فروردین ساعت 10 تا 12 در کانون قرآن شهید مختار سلیمانی (خانه فرهنگ امام علی(ع)) به نشانی یافت آباد، میدان الغدیر، بلوار الغدیر شمالی، میدان جانبازان میزبان شهروندان است.

*برگزاری جشن «اولین اختر» در منطقه9تهران
فرهنگسرای رویش جشن میلاد با سعادت امیرالمؤمنین علی(ع) با عنوان «اولین اختر» را با حضور پیروان و ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) روز دوشنبه 21 فروردین ماه ساعت 18 تا 20 در بوستان کوکب منطقه 9 برگزار می کند.
در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین شیخ علی اصغر شویکلو امام جماعت مسجد امام علی النقی (ع) در مورد ویژگی‌های اخلاقی امیرالمومنین علی(ع) سخنرانی خواهند کرد.
مولودی‌خوانی، گروه سرود دانش آموزی، مسابقه حضوری و اجرای گروه هنری از بخش های این برنامه است.
بوستان کوکب در مهرآباد جنوبی، خیابان شهید گزل خو واقع شده است.

*ویژه برنامه چشمه سار رحمت در فرهنگسرای اشراق
فرهنگسرای اشراق در آستانه میلاد با سعادت حضرت امیر المونین علی(ع) ویژه برنامه «چشمه سار رحمت» را روز یکشنبه(20 فروردین ماه) ساعت 16 برگزار می کند.
این جشن با مشارکت کانون مبلغین فاطمی با هدف گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی و ائمه اطهار (س) با بخش هایی نظیر مولودی خوانی، سخنرانی، مسابقه برگزار می شود.
فرهنگسرای اشراق در فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره واقع شده است.

*اهدای تمثال شهدا به پدران ایشان در منطقه 6
نقاشی تمثال شهدای منطقه6 تهران، همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، به پدرانشان اهدا می شود.
بهنام خادم مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 6 و رئیس فرهنگسرای سرو گفت: در حاشیه برنامه فرهنگسرای نوروز (استقبال از بهار) که در بوستان شفق برگزار شد، بهزاد رشیدی هنرمند ساکن در منطقه 6 تمثال هشت شهید منطقه را نقاشی کرد.
خادم افزود: این هدیه نفیس در برنامه ای با عنوان «یادها و یادگارها» روز دوشنبه(21 فروردین ماه) با حضور در منزل این شهدا، به پدر بزرگوارشان اهدا می شود.
مجتبی عباسی، حشمت الله ظهرابی، اکبر فتاح الجنان، سیدرضا حسینی، حمید عباد اردستانی، حسن جواد سپهری، علی اکبر جواد سپهری، علی اصغر جواد سپهری از جمله شهیدان منطقه 6هستند که تمثالشان توسط بهزاد رشیدی نقاشی شده و به خانواده هایشان اهدا می شود.